Rzeczoznawca Flizowanie Kraków

Po niżej kilka słów o rzeczoznawstwie w zakresie flizowania oraz przykładów tego z czym niestety zbyt często mamy doczynienia.

Wiedza jest po to by się nią dzielić. Staram się być pomocny zarówno dla inwestorów jak i wykonawców. W przypadkach nie generujących kosztów doradzam całkowicie za darmo wystarczy zadzwonić. W pozostałych sytuacjach ceny są na minimalnym poziomie tak by każdego było stać na moje usługi. Lepiej być mądrym przed szkodą i teraz mają Państwo możliwość z tego skorzystać.

 

RZECZOZNAWCA FLIZOWANIE

Kiedy przydatny może być rzeczoznawca glazurnik?

W przeciwieństwie do wykonawcy inwestor nie musi posiadać fachowej wiedzy, niesie to jednak pewne implikacje. Niestety czasem dochodzi do sytuacji że stają Państwo przed problemem.

Źle wykonana łazienka, pękają płytki, odpadają a przed nami perspektywa ponownego remontu. Świadomie naciskam na profilaktykę, bo w większości wypadków można tego uniknąć.

Zdecydowanie w odniesieniu do powiedzenia „mądry Polak po szkodzie” lepiej sięgnąć po wiedzę wcześniej i uniknąć problemów. Porady i konsultacje na które jestem w stanie odpowiedzieć telefonicznie udzielane są bezpłatnie, wystarczy zadzwonić. W przypadkach gdy niezbędna jest wizyta np. w celu oglądnięcia okładziny,podłoża czy wykonanych już prac, cena za przyjazd i poradę lub konsultację ustną na terenie Krakowa to 80zł brutto, zatem jest to naprawdę nie wielki koszt.

W kwestii ujmijmy to „profilaktyki” oferuję doradztwo w zakresie umowy z wykonawcą- jak powinna zostać zawarta umowa z wykonawcą o wykonanie prac glazurniczych,czy potocznie mówią umowa o flizowanie i co powinna zawierać tak by zabezpieczyć Państwa interesy.

Konsultacje, doradztwo materiałowo techniczne- dobór odpowiednich materiałów.

Oczywiście nie reklamuję żadnego z producentów chemii budowlanej, sęk w tym iż by prace zostały prawidłowo wykonane a wnętrze służyło Państwu przez lata materiały powinny zostać dobrane po prawidłowej ocenie podłoża oraz samej okładziny. Niestety błędna ocena podłoża oraz niewłaściwy dobór materiałów jest jedną z najczęstszych przyczyn reklamacji.

Doradztwo,konsultacje w zakresie technologii wykonania- błędem jest założenie iż flizowanie oznacza tylko posmarowanie płytki jakimś klejem i jej przyklejenie do podłoża. Technologii wykonania mamy kilka a każda z nich dobierana jest zarówno do podłoża na którym okładzina jest układana jak i do samego rodzaju i wymiarów okładziny. Do tego dochodzą nam pozostałe warstwy jak samo podłoże, warstwy wyrównawcze czy hydroizolacja. Sama technologia wykonania może wynikać również z materiałów które zostały wybrane przez inwestora czy wykonawce. Błędy w doborze technologii wykonania niestety niosą ze sobą najczęściej konieczność demontażu całości okładziny i wykonanie prac od nowa.

Fliziarz z polecenia.

Fachowiec z polecenia? Oczywiście, pod warunkiem że zachowamy czujność, a najlepiej by prace wykonane wcześniej u kogoś miały już kilka lat. Prawda jest taka że piękną galerie można zrobić, referencje „załatwić”, a żeby zdobyć uprawnienia czeladnicze lub mistrzowskie w tym zawodzie trzeba odbyć szkolenia i zdać egzaminy co przynajmniej gwarantuje że nasz wykonawca będzie posiadał co najmniej minimum wiedzy. Inaczej flizowanie z polecenia może się skończyć zabudową WC klejoną za pomocą taśmy klejącej i mozaiką przyklejaną na tekturę. Niestety nie jest to odosobniony przypadek. Flizowanie na terenie Krakowa i okolic wykonuje wiele firm i fachowców,a o ich solidności, lub jej braku przekonujemy się najczęściej tuż po gwarancji.

Koszt usługi doradzczej/konsultacji ustaliłem na minimalnym poziomie tak by każdego było stać (80zł z VAT) i by mogli Państwo uniknąć podobnych niespodzianek.

 

fliziarz-z-polecenia-błędy-wykonania

Błędy wykonawcze

pęknięte-płytki-odpadające-płytki-łazienka

Brak doświadczenia i wiedzy jest częstą przyczyną usterek.

Pęknięte płytki.Ocena podłoża pod płytki.

Pęknięte płytki? Przyczyn może być kilka. W tym wypadku mimo iż glazurnik prawidłowo wykonał prace doszło do spękań i odpadania okładziny. Wykonawca mimo iż solidny, nie posiadał odpowiedniego doświadczenia i wiedzy. Gdyby nią dysponował, był by w stanie zbadać i przewidzieć możliwe ryzyko odspojeń tynku i odpowiednio wcześnie dobrać technologię wykonania która z dużym prawdopodobieństwem pozwoliła by uniknąć konieczności demontażu okładziny.

Formalnie wykonawca jest „czysty”, jednak tu właśnie tkwi różnica pomiędzy wykonawcą, a wykonawcą z wiedzą i doświadczeniem. W takiej sytuacji dla inwestora to kwestia kilkudziesięciu do kilkunastu tysięcy do wydania na ponowne prace.

 

Odpadające płytki na tarasie,elewacji.

Błąd w doborze technologii wykonania, złe przygotowanie podłoża pod okładzinę oraz zły dobór materiałów i niestety po 6 mieś od wykonania prac całość należy wykonać od nowa. Jako rzeczoznawca na terenie Krakowa dosyć często spotykam się z problemami dotyczącymi okładzin zewnętrznych, gdzie kluczem jest prawidłowy dobór technologii wykonania.

odpadające-płytki-na-tarasie-elewacji

Błędy w technologii wykonania i doborze materiałów

odpływ-liniowy-i-ogrzewanie-podłogowe

Odpływ liniowy i ogrzewanie podłogowe to podłoże krytyczne pod płytki.

Odpływ liniowy i ogrzewanie podłogowe.

Prawidłowe wykonanie odpływu liniowego samo w sobie jest wyzwaniem dla fachowców. W przypadku gdy w części strefy odpływu mamy ogrzewanie podłogowe wyzwanie rośnie, podobnie jak ryzyko powstania usterki.

Problem to fakt iż część posadzki będzie narażona na ekstremalną pracę w wyniku cykli nagrzewania oraz stygnięcia, a nie będzie powierzchnią jednolitą (będą dylatacje powstałe po wylaniu materiału). Inna część w tej samej strefie nie będzie tak pracować przez brak podłogówki. Kluczem oprócz odpowiedniej technologii wykonania jest dobór materiałów. Warstwa spadkowa w strefie odpływu liniowego powinna zostać wykonana za pomocą epoksydowej zaprawy wyrównawczej. Zastosowanie zaprawy na bazie cementowej, ze względu na ekstremalną pracę tego miejsca, niesie ryzyko powstania spękań i uszkodzenia z czasem powierzchni i samej izolacji.W przypadku odpływu liniowego dobór technologii wykonania oraz materiałów zawsze jest indywidualny i zależny od warunków w miejscu wykonania. Konsekwencje złego wykonania to możliwość zalania nie tylko samej łazienki, ale całości mieszkania (woda penetruje pod wylewką) oraz sąsiednich lokali.

Ze względu na filtry antyspam uprzejmie proszę w pierwszej kolejności o kontakt telefoniczny lub sms, co gwarantuje pewny i szybki kontakt.

KONTAKT:

tel: 507740632

e-mail zrb33@interia.pl

Strona wykonana i prowadzona przez ZRB Tomasz Major zrb33@interia.pl

tel 507740632 Strona zawiera informacje będące połączeniem doświadczenia zawodowego ,wiedzy zdobytej w trakcie licznych szkoleń, oraz zdjęcia będące własnością ZRB Tomasz Major.

Zdjęcia oraz teksty zamieszczone na stronie możesz kopiować oraz przetwarzać pod warunkiem podania adresu strony www.flizowanie.com