Flizowanie Porady

Podstawowe minimum wiedzy która może być pomocna na etapie wykańczania wnętrz.

W dziale tym postaram się zamieścić w możliwie przystępny i przejrzysty sposób wiedzę która może być pomocna na etapie wykańczania wnętrz okładzinami ceramicznymi . Chciałbym wyraźnie zaznaczyć iż informacje i wiedza zamieszczona w dziale porady nie wyczerpuje tematu, jest to raczej niewielki ułamek wiedzy związanej z flizowaniem i okładzinami ceramicznymi.W przypadku pytań lub niejasności sugeruję zadzwonić i dopytać, zawsze chętnie dzielę się wiedzą.

Teoretycznie powinno być tak iż zlecając prace to fachowiec powinien służyć Państwu wiedzą, w praktyce jest z tym różnie. Bardzo często dochodzi do sytuacji iż inwestor dokonuje zakupu większości materiałów razem z płytkami co również jest problematyczne.

Trzeba bowiem mieć na uwadze iż sprzedawca w sklepie mimo iż powinien i w sporej części wypadków posiada wiedzę o produkcie, nie jest i nigdy nie będzie specjalistą z zakresu technologii materiałowo wykonawczej.

 

Łazienka,kuchnia,taras,balkon.Flizowanie Porady

By wnętrze które Państwo wykańczają lub remontują służyło przez lata niezbędne jest zachowanie procedury która musi zawierać ocenę podłoża, co przy zakupie materiałów bez wizyty na miejscu jest niewykonalne.

Procedura powinna wyglądać w następujący sposób.

Gdy zakupią Państwo okładzinę, fachowiec powinien dokonać oględzin wnętrza (ściany,posadzka), oraz sprawdzenia samej okładziny. Rozmiar i jakość okładziny (np. wygięte płytki potocznie wyłódkowanie) również mają wpływ na dobór kleju (więcej w dziale płytki).

Sprawdzenie podłoża jest również niezmierne istotne w przypadku nowych powierzchni. (więcej w dziale podłoża)

Dopiero po sprawdzeniu okładziny i ocenie podłoża fachowiec powinien zaproponować Państwu możliwe technologie wykonania oraz materiały.

Profesjonalista będzie wiedział gdzie mogą wystąpić potencjalne zagrożenia i jakiego charakteru, a poprzez właściwy dobór materiałów oraz technologii wykonania będzie starał się je wykluczyć lub zminimalizować.

Takie podejście minimalizuje ryzyko powstania usterek spowodowanych niewłaściwym doborem materiałów, a usterki tego typu niestety wymuszają najczęściej konieczność wykonania całości prac od nowa, co wiąże się z ogromnymi kosztami.

Nie jestem w stanie podać Państwu prostego sposobu na ocenę i dobór materiałów samemu, choćby ze względu na fakt iż ilość możliwych powiązań i korelacji podłoże/wybór klejów,gruntów,mas wyrównawczych to zakres informacji i wiedzy na książkę. Na terenie Krakowa konsultacja z przyjazdem to kosz 80zł jeśli o mnie chodzi, mogą też Państwo poszukać fachowca z uprawnieniami, lub skonfrontować informację u kilku fachowców.

 

Wybór wykonawcy

Wykończenie wnętrza czy remont jest nie tylko wyzwaniem organizacyjnym ale i kosztownym. Na pewnym etapie stajemy przez wyborem wykonawcy, od którego będzie zależał wygląd i estetyka, ale i koszty oraz to, czy nasza łazienka, kuchnia, balkon czy taras będą inwestycją służącą przez lata....

flizowanie-kraków-wykonawca

Wybór wykonawcy przekłada się na jakość i wygląd wnętrza.

podłoże-pod-płytki

Ocena i przygotowanie podłoża pod płytki jest kluczowe dla jakości prac.

Podłoża pod płytki

Najważniejsza czynność przy wykańczaniu powierzchni płytkami to prawidłowa ocena podłoża. Od typu i stanu podłoża zależy dobór materiałów i technologii wykonania czy stosowanych rozwiązań...

 

 

Płytki,okładziny ceramiczne,gres,terakota.K E T T L E B E L L

Płytki, niezależnie od tego czy są to płytki ceramiczne terakotowe, płytki gresowe czy płytki kamienne są popularnym materiałem wykończeniowym mającym wiele zalet. Wytrzymałość i łatwość w utrzymaniu w czystości, przy prawidłowym doborze płytek to tylko podstawowe zalety.

Mnogość wzorów i wymiarów każdemu pozwoli na znalezienie czegoś co trafi w jego gusta, jednak przed zakupem zawsze polecam konsultacje ze sprzedawcą lub fachowcem...

płytki-gres-terakota-mozaika-okładziny-ceramiczne

Jakość wykonanych prac zależy od posiadanego sprzętu.

klej-do-płytek

Właściwy dobór kleju decyduje o tym jak długo będą nam służyć okładziny.

Jaki klej do płytek...

Wbrew pozorom pytanie to przerasta często wielu wykonawców, a co dopiero inwestora, który nie musi mieć fachowej wiedzy.

Nie właściwy dobór kleju do płytek, przekroczenie grubości dopuszczalnej warstwy kleju pod płytką, czy przekroczenie dopuszczalnego wymiaru przyklejanej okładziny, to najczęściej spotykane przyczyny pękania okładziny czy odpadania płytek...

 

Izolacja pod płytki, hydroizolacja.

Producenci Chemii budowlanej traktują jej zastosowanie jako wymóg prawidłowego wykonania prac. Dlaczego? Dawniej technologia flizowania łazienki wyglądała zupełnie inaczej. Kraków jest miejscem gdzie jeszcze często w starych budynkach spotyka się flizowanie na zaprawie. Do tego było ono wykonane często na lastryko (terazzo), lub łazienki posiadały flizowane ściany a posadzkę stanowiło lastryko. Czasem słyszę od klientów „Panie, dawniej nie było izolacji, tylko lastryko i łazienki tyle lat służyły...”.

Jak się to ma w odniesieniu do izolacji?

izolacja-pod-płytki

Hydroizolacja to wymóg w obecnej technologii okładzinowej.

Ze względu na filtry antyspam uprzejmie proszę w pierwszej kolejności o kontakt telefoniczny lub sms, co gwarantuje pewny i szybki kontakt.

KONTAKT:

tel: 507740632

e-mail zrb33@interia.pl

Strona wykonana i prowadzona przez ZRB Tomasz Major zrb33@interia.pl

tel 507740632 Strona zawiera informacje będące połączeniem doświadczenia zawodowego ,wiedzy zdobytej w trakcie licznych szkoleń, oraz zdjęcia będące własnością ZRB Tomasz Major.

Zdjęcia oraz teksty zamieszczone na stronie możesz kopiować oraz przetwarzać pod warunkiem podania adresu strony www.flizowanie.com